ایاس چیست

0

ایاس نوعی بلاک چین است و برای اهداف غیر متمرکز تاسیس شده با مجله ارز دیجیتال همراه شوید تا به بررسی این کوین دیجیتالی بپردازیم .

پیشنهاد سردبیر

بلاکچین ایاس در سال های اخیر سر و صدای زیادی به پا کرده است. EOS مدعی است که می تواند در آینده کارمزد تراکنش ها را به طول کامل حذف کند. از طرف دیگر بلاکچین آن ها به گونه ای طراحی شده که می تواند میلیون ها تراکنش را در کسری از ثانیه انجام دهد. هر دو این ویژگی ها آنقدر جذاب هستند که نظر بسیاری از مخاطبین را به خود جلب کرده است .

ارز دیجیتال ایاس، رویایی برای آینده

EOS یک بلاکچین غیرمتمرکز با سرعت پردازش بسیار بالا است. این بلاکچین می تواند تراکنش ها را با کارمزد بسیار کم و در برخی مواقع رایگان پردازش کند. در بلاکچین ایاس امکان ساخت برنامه های غیرمتمرکز (dapps) وجود دارد. به عبارت بهتر می توانیم ایاس را مانند یک سیستم عامل در نظر بگیریم که همه می توانند از آن استفاده کنند. توکن ایاس ارز دیجیتال رسمی بلاکچین EOS به شمار می رود. برنامه های غیرمتمرکزی که بر روی بلاکچین ایاس اجرای می شوند را می توان آینده دنیای اینترنت دانست.

یک مثال برای درک EOS، فیسبوک بدون مرز بر روی پلتفرم ایاس
شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک متمرکز هستند. به عبارت بهتر مدیران ارشد این شبکه می توانند در مواقع ضروری تمامی فعالیت های کاربران را زیر نظر داشته باشند. آن ها می توانند به اطلاعات هویتی صاحبان اکانت دسترسی داشته باشند. حالا اگر شبکه ی اجتماعی مثل فیس بوک بر روی ایاس اجرا شود، دیگر امکان دسترسی به اطلاعات شخصی وجود ندارد. در حقیقت ماهیت غیرمتمرکز شبکه باعث می شود که هیچ کس نتواند به اطلاعات خصوصی کاربران دسترسی داشته باشد.

ایاس چیست

پشتیبانی از میلیون ها کاربر به صورت همزمان

بلاکچین ایاس می تواند به صورت همزمان میزبان میلیون ها کاربر باشد. این ویژگی را باید مهم ترین خصوصیت EOS به حساب آورد. در حقیقت برای اینکه ایاس بتواند با رقبای متمرکزش رقابت کند باید قدرت پردازش بالایی داشته باشد.

ایاس رایگان برای همه

معمولا برنامه های غیرمتمرکز رایگان هستند. ایاس نیز به طور کلی یک برنامه رایگان به حساب می آید. در بلاکچین ایاس فقط برای پرداخت تعاملی بین دیگران نیاز به پرداخت توکن است.

ایاس به راحتی آپدیت می شود

یکی از ویژگی های مهم ایاس، به روزرسانی است. در این پلتفرم، امکان ارتقای راحت برنامه ها را برای توسعه دهندگان فراهم می کند. همچنین کاربران نیز می توانند بدون دردسر برنامه خود را آپدیت کنند.

ایاس سریع، پیوسته و بدون لگ است

بلاکچین ایاس بسیار سریع است. همچنین این بلاکچین با به روزرسانی های مستمر باگ ها و لگ های موجود را برطرف می کند. این موضوع خصوصا در درازمدت بر رضایت کاربران اثر ویژه ای دارد.

توکن های ایاس در حال حاضر فعال است؟

پاسخ به این سوال مثبت است. تا سال ۲۰۱۸ که ایاس در مرحله ICO یا پیش فروش توکن ها قرار داشت، توکن هایش را بر روی پلتفرم اتریوم عرضه می کرد. اما پس از سال ۲۰۱۸ و شروع فعالیت رسمی ایاس، تمامی توکن ها به پلتفرم رسمی EOS منتقل شد. به ایاس قاتل اتریوم نیز گفته می شود. در حقیقت ایاس می تواند در آینده رقیبی جدی برای اتریوم باشد. مهم ترین برتری ایاس را باید استفاده از DPOS دانست.

ایاس چیست

بلاکچین ایاس توسط چه کسانی ابداع شده است؟

تیم EOS از افراد با تجربه ای مانند Daniel Larimer و Brendan Blumer تشکیل شده است. آنها قبلا تجربه موفق شرکت هایی مانند BitShares و Steem را در کارنامه دارند. لریمر درباره توسعه ایاس گفته است که این پروژه بزرگترین کاری است که می خواهد انجام دهد و قصد دارد تمامی پروژه های بعدی خودش را بر روی پلتفرم ایاس پیاده سازی کند. در حقیقت یکی از دلایل مشهور شدن ایاس را باید در مبدعان آن ها دانست که در بازار کریپتوکارنسی حسابی شناخته شده اند.

کاربران زیادی در حوزه ارزهای دیجیتال فکر می کنند که ارز دیجیتال ایاس برنامه ای بر روی اتریوم می باشد، در حالی که اینگونه نیست.در اصل توکن های EOS به طور موقت بر روی شبکه اتریوم قرار دارند.به زودی پلتفرم و بلاکچین اختصاصی EOS برای رقابت با اتریوم و یا هرشبکه دیگری عرضه خواهد شد.

در حال حاظر ایاس (EOS) در مرحله ICO یا پیش فروش توکن هایش قرار دارد، همچنین توکن هایش بر روی کیف پول اتریوم قابل ذخیره سازی می باشد. زمانی که شبکه اصلی EOS شروع به کار کند توکن های پیش فروش شده ، بر روی شبکه اصلی اجرا خواهند شد.

برای خرید ایاس در صرافی ها و یا شرکت در ICO توکن های EOS، باید این را در نظر داشت که شبکه EOS برای ایجاد برنامه های غیرمتمرکز توسعه داده شده و برای توسعه دهندگان ارائه می شود.

پیشنهاد سردبیر

اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد های درون متن
مشاهده همه نظرات