ترید ارز دیجیتال

0

ترید کردن به معنای خرید , فروش یا مبادله است در قسمت سریامه گزاری ارز دیجیتال هم به انجام ٰٰمعامله یا خرید و فروش بیت کوین و ارزهای دیجیتال ترید گفته می‌شود با مجله ارز دیجیتال همراه باشید .

متاسفانه بیشتر مقالات و کتاب­‌ها، تفاوتی بین ترید و سرمایه گذاری قائل نمی ­شوند. در حالی که هدف از سرمایه گذاری کسب ثروت در یک بازه زمانی طولانی، با خرید و نگهداری یکسری دارایی (سهام، اوراق قرضه، دلار، طلا و غیره ) است. در مقابل، منظور از ترید، خرید و فروش مکرر در بازار مالی برای کسب سود بیشتر است. ترید و سرمایه گذاری هر چند هر دو به دنبال سود بیشتر هستند، اما برای رسیدن به این هدف، راه های مختلفی را دنبال می­‌کنند.

تریدر کیست؟

فرد معامله‌گر یا تریدر (Trader)، با هدف کسب سود به خرید و فروش ارز دیجیتال با توجه به نمودارهای قیمتی و اخبار بازار می ­پردازد. یک تریدر حرفه­ ای کسی است که:

۱- توانایی یادگیری مطالب روز دنیا و تجزیه و تحلیل فنی آن­ها را دارد.

۲- توانایی فکر کردن به تمام جوانب یک موضوع را دارد.

۳- از صبر و نظم خوبی برخوردار است.

۴- قابلیت استخراج اطلاعات از نمودارهای قیمتی را دارد.

۵- فعال است و نظاره گر بازار نیست.

۶- جهت درست بازار را تشخیص می دهد.

چه روش هایی برای ترید ارز دیجیتال وجود دارد؟

۱- خرید و فروش فوری ارز دیجیتال یا Scalping
به ترید ارز دیجیتال در بازه زمانی بسیار کوتاه (چند ثانیه تا چند دقیقه) برای کسب سود سریع، خرید و فروش فوری یا اسکالپینگ گفته می­ شود. روش تحلیل در این روش بر پایه استفاده از ربات­ ها، پلتفرم­ های معاملاتی خودکار و تحلیل تکنیکال ( در این تحلیل، تنها متغیر قیمت در نظر گرفته می­ شود) است.

۲- خرید و فروش روزانه ارز دیجیتال یا Day Trading
معاملات روزانه کوتاه مدت است و می تواند به معنای نگه داشتن دارایی فقط برای یک روز باشد. در این روش، تریدر قبل از پایان یافتن روز، دارایی خود را به امید کسب سود کم اما سریع، می ­فروشد. روش تحلیل در خرید و فروش روزانه ارز دیجیتال، تحلیل تکنیکال است.

۳- خرید و فروش نوسانی ارز دیجیتال یا swing trading
ترید ارز دیجیتال به روش خرید و فروش نوسانی، در بازه زمانی میان مدت انجام می ­شود. بر خلاف معامله روزانه که شامل خرید و فروش به صورت روزانه برای کسب سود کم است، در خرید و فروش نوسانی، تریدرها با استفاده از تحلیل تکنیکال موقعیت های مناسبی را برای سرمایه گذاری در بازه زمانی ۲ هفته الی ۲ ماه به دست می آورند تا بتوانند سود بیشتری کسب کنند.

در این روش با توجه به قیمت کف، موقعیت در نظر گرفته می شود و در موقعیت سقف قیمت، به صورت یکپارچه یا تدریجی، ارز دیجیتال به فروش می­ رسد.

معامله نوسانی یک معامله بسیار محبوب برای تریدرهای ارزهای دیجیتال است، زیرا قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال مرتباً در طی یک هفته، نوسانات شدید قیمت را نشان می­ دهند. این نوسانات قیمت، تریدرها را قادر می سازد تا در صورت دستیابی به نقاط ورود و خروج مناسب از بازار، سود مناسبی را کسب کنند.

۴- خرید و فروش ارز دیجیتال با موقعیت گیری یا Position Trading
ترید ارز دیجیتال به روش موقعیت گیری، در بازه زمانی بلند مدت و با استفاده تحلیل تکنیکال و فاندامنتال انجام می­ شود. در این روش، در واقع با استفاده از تحلیل فاندامنتال، یک موقعیت خرید و فروش برای ۳ الی ۱۲ ماه در نظر گرفته می­ شود (متغیرهای کلیدی مانند ارزش بازار، تعداد ارز دیجیتال و موسسان ارز دیجیتال موردنظر مورد بررسی قرار می­ گیرند).

هر چند ترید ارز دیجیتال به روش موقعیت گیری آسان به نظر می­ رسد، اما قواعد مخصوص به خود را دارد که باید به خوبی با آن آشنایی داشته باشید.

پیشنهاد سردبیر

اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد های درون متن
مشاهده همه نظرات