چرا آدرس بیت‌کوین مدام تغییر می‌کند؟

0

چرا آدرس بیت‌کوین مدام تغییر می‌کند؟ آیا باید نگران این موضوع بود؟ با مجله ارز دیجیتال همراه شوید .

پیشنهاد سردبیر

یکی دیگر از نگرانی‌‌ها و دغدغه‌های خیلی از کاربران کیف‌پول‌ بیت‌کوین ، تغییر آدرس کیف پولی است که از آن استفاده می‌کنند.

دلیل دلیل تغییر آدرس بیت‌کوین چیست؟
آیا با تغییر آدرس بیت‌کوین ، امنیت به خطر می‌افتد؟
اگر مدتی پیش آدرس بیت‌کوین خود را به کسی داده باشید تا برایتان بیت‌کوین ارسال کند، الان که آدرس آن‌‌ها عوض شده، آدرس‌‌های قبلی معتبر هستند؟
اگر به آدرس‌های قبلی برایتان بیت‌کوین ارسال شود، به دست‌تان می‌رسد و در کیف‌پولتان نمایش داده می‌شود؟

اینها همه دغدغه‌هایی است که کاربران زیادی با آن روبرو هستند.

 

چرا آدرس کیف‌پول تغییر می‌کند؟

اگر از کیف‌پول‌ های HD استفاده کرده‌باشید، قطعا با این موضوع برخورد کرده‌اید که بعد از انجام هر تراکنش، آدرس بیت‌کوین کیف‌پول شما تغییر می‌کند.

کیف‌پول‌ های HD مخفف عبارت «Hierarchical deterministic» به معنای «سلسله مراتبی قطعی» هستند.

بر اساس یک استاندارد مشخص تعبیه شده‌اند و در کیف‌پول‌ های مختلفی از جمله کیف‌پول سخت‌افزاری ترزور و کیف‌پول های الکتروم و کوینومی و.. پیاده‌سازی می‌شوند.

اما در کیف‌پول‌ های معمولی ، از یک آدرس بیت‌کوین مشابه برای تمامی تراکنش‌ها استفاده می‌شود.

این کار از امنیت زیادی برخوردار نیست و می‌تواند حریم خصوصی مالی شما را به خطر بیندازد، به همین عنوان کیف‌پول‌ های اِچ دی ایجاد شدند.

 

آدرس‌های قبلی معتبر می‌مانند؟

در این کیف پول تمام آدرس‌های قبلی شما همچنان معتبر هستند.

این ویژگی نکته قابل توجهی است که در کیف‌پول‌ های HD وجود دارد.

اگر کسی به یکی از آدرس‌‌های قبلی شما بیت‌کوین ارسال کند، هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت و بیت‌کوین ارسال شده پس از تایید به دست شما رسیده و در کیف‌پولتان نمایش داده می‌شود.

 

آیا باید نگران بود؟

تغییر آدرس بیت‌کوین در کیف‌پول‌ های HD فقط امنیت و حریم خصوصی بالاتری را برای شما ارائه می‌دهد و هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند.

پس خیالتان راحت باشد.

اگر تمام تراکنش‌هایی که با کیف پولتان انجام می‌دهید با یک آدرس باشد، تراکنش‌های شما قابل پیگیری خواهد بود.

به عبارتی دیگر تمام کسانی که آدرس کیف‌پول شما را داشته‌باشند می‌‌توانند تمام تراکنش‌هایی که شما تاکنون با آن آدرس انجام داده‌اید را ببینند.

ولی اگر هر بار با یک آدرس جدید تراکنش خود را انجام دهید و در نتیجه تراکنش شما با یک آدرس جدید در بلاک‌چین ایجاد شود، دیگر امکان دسترسی به تمام تراکنش‌هایتان را ندارید.

همانطور که گفته شد هدف اصلی در تغییر آدرس بیت‌کوین در کیف‌پول‌ های اِچ دی این است که امنیت و حریم خصوصی شما را افزایش دهند، نه هیچ چیز دیگری.

بنابراین اصلا جای نگرانی وجود ندارد.

 

جمع‌بندی

اگر برای کنترل و نگهداری بیت‌کوین از یکی از کیف‌پول‌ های اِچ دی (HD) از جمله کوینومی، کیف‌پول بلاک‌چین و .. استفاده می‌کنید؛

به این مسئله توجه کنید که آدرس بیت‌کوین شما پس از انجام هر تراکنش عوض می‌شود.

این تغییر آدرس برای این است که همه تراکنش‌هایی که شما با کیف‌پول خود انجام می‌دهید با یک آدرس در بلاک‌چین ثبت نشود.

این عمل باعث می‌شود که کسی با داشتن آدرس شما نتواند تاریخچه تمام تراکنش‌هایی که در گذشته انجام داده‌اید را ببیند و علاوه بر این امنیت بالاتری را نیز برای شما ارائه دهد.

تنها هدف تغییر آدرس در کیف‌پول های اِچ دی ، بالا بردن سطح امنیت و حریم خصوصی کاربران است و مهم‌تر از همه این‌ها این نکته است که با وجود تغییر آدرس بیت‌کوین در این کیف‌پول‌ ها، تمام آدرس‌های قبلی کاربر همچنان فعال و معتبر است و اگر بیت‌کوینی به هر کدام از آدرس‌های قبلی کیف‌پول او ارسال شود ، در کیف‌پول او دریافت شده و نمایش داده می‌شود.

 

و همچنین این مقالات را می توانید بخوانید:

 

پیشنهاد سردبیر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.