بیت‌کوین کور چیست؟

0

ارز بیت کور در واقع یک کوین قابل استخراج است که به عنوان پاداش به اشخاص نگهدارنده شبکه آن کوین ها تعلق می‌گیرند برای دانستن کامل این کوین با مجله ارز دیجیتال همراه شوید .
بیت‌کوین کور

استفاده از این برنامه‌ به بلاک‌چین بیت‌کوین کمک می‌کند تا کاملاً غیرمتمرکز بماند و این بلاک‌چین از بلاک‌چین‌ انشعاب‌های دیگر (Hardfork) بیت‌کوین متمایز شوند؛ برای مثال بیت‌کوین کش و بیت‌کوین گلد دو انشعاب سخت از بیت‌کوین می‌باشند. لازم به ذکر است که فول‌ نودهای شبکه‌ی بیت‌کوین از این برنامه استفاده می‌کنند.

روز‌به‌روز به هاردفورک‌های (انشعاب سخت) بیت‌کوین اضافه می‌شود؛ بسیاری از این فورک‌ها شبکه‌ای بسیار شبیه بیت‌کوین دارند ولی ممکن است در پارامتر‌های جزئی با بیت‌کوین تفاوت داشته باشند که همین امر سبب شود این‌ ارز‌ها درواقع بیت‌کوین نباشند!

از آنجایی که همه‌ی این هاردفورک‌ها منشا جدا شدنشان شبکه‌ی بیت‌کوین اصلی است که این شبکه در سال ۲۰۰۹ توسط ساتوشی ناکاماتو راه‌اندازی شد. برای همین برنامه‌ی Bitcoin Core کمک می‌کند تا بلاک‌های بلاک‌چین اصلی از سایر بلاک‌ها تشخیص داده شود.

بیت کوین کور چیست

تاریخچه‌ی Bitcoin Core

این برنامه در ابتدا تحت نام Bitcoin-Qt توسط ولادمیر ون‌دِرلان (Wladimir van der Laan) با رجوع به کد منبعی که ساتوشی ناکاماتو در اینترنت منتشر کرد، نوشته شد.

از این برنامه می‌توان برای ایجاد تراکنش‌ها و دیگر خدمات پرداختی استفاده کرد. کد منبع این برنامه در سایت گیت‌هاب موجود می‌باشد.

بیت کوین کور چیست

امکانات بیت‌کوین کور

مهمترین علت استفاده از این برنامه به این دلیل است که محبوب‌ترین برنامه برای اجرای یکفول نود (Full Node) می‌باشد. (برای فول‌ نودها این امکان را فراهم می‌کند تا قوانین بیت‌کوین را دنبال کنند)
رابط کاربری RPC (کنترل از راه دور) به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد که با برنامه راحت ارتباط برقرار کنند.
دارای رابط کاربر‌پسند است که به کاربران عادی هم اجازه می‌دهد تا برای تایید اعتبار تراکنش‌ها از این برنامه استفاده کنند.
سازگاری با سیستم‌عامل‌های مختلف همچون لینوکس، ویندوز و مکینتاش و…
دارای تمام قابلیت‌های wxWidgets
قبل از هرگونه تراکنش از کاربر تاییدیه می‌خواهد.
خروجی تراکنش‌ها به شکل فایل CSV (مقادیر جداشده با کاما)
دارای لیست تراکنش‌ها با آیکون وضعیت به‌صورت Real Time (زنده)
نوار وضعیت پیشرفت تاییدیه دانلود بلاک
 و همچنین دارای زبان‌های مختلف همچون آلمانی، چینی و…
انتخاب رابط کاربری مختلف
استفاده از واحد‌های مختلف برای تقسیم کردن بیت‌کوین مانند میلی، میکرو و…

و همچنین بخوانیم:

پیشنهاد سردبیر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.