مجموعه سایت های ما
جایی برای یادگیری بیشتر

بیت کوین کور چیست

0

ارز بیت کور در واقع یک کوین قابل استخراج است که به عنوان پاداش به اشخاص نگهدارنده شبکه آن کوین ها تعلق می گیرند برای دانستن کامل این کوین با مجله ارز دیجیتال همراه شوید .

استفاده از این برنامه‌ به بلاک چین بیت کوین کمک می‌کند تا کاملاً غیرمتمرکز بماند و این بلاک چین از بلاک چین‌های انشعاب‌های دیگر (Hardfork) بیت کوین متمایز شوند؛ برای مثال بیت کوین کش و بیت کوین گلد دو انشعاب سخت از بیت کوین می‌باشند. لازم به ذکر است که فول‌ نودهای شبکه‌ی بیت کوین از این برنامه استفاده می‌کنند.

روز‌به‌روز به هاردفورک‌های (انشعاب سخت) بیت کوین اضافه می‌شود؛ بسیاری از این فورک‌ها شبکه‌ای بسیار شبیه بیت کوین دارند ولی ممکن است در پارامتر‌های جزئی با بیت کوین تفاوت داشته باشند که همین امر سبب شود این‌ ارز‌ها درواقع بیت کوین نباشند!

از آنجایی که همه‌ی این هاردفورک‌ها منشا جدا شدنشان شبکه‌ی بیت کوین اصلی است که این شبکه در سال ۲۰۰۹ توسط ساتوشی ناکاماتو راه‌اندازی شد. برای همین برنامه‌ی Bitcoin Core کمک می‌کند تا بلاک‌های بلاک چین اصلی از سایر بلاک‌ها تشخیص داده شود.

بیت کوین کور چیست

 

تاریخچه‌ی Bitcoin Core

این برنامه در ابتدا با تحت نام Bitcoin-Qt توسط ولادمیر ون دِر لان (Wladimir van der Laan) با رجوع به کد منبعی که ساتوشی ناکاماتو در اینترنت منتشر کرد، نوشته شد.

از این برنامه می‌توان برای ایجاد تراکنش‌ها و دیگر خدمات پرداختی استفاده کرد. کد منبع این برنامه در سایت گیت‌هاب موجود می‌باشد.

امکانات
بیت کوین کور چیست

مهمترین علت استفاده از این برنامه به این دلیل است که محبوب‌ترین برنامه برای اجرای یکفول نود (Full Node) می‌باشد. (برای فول‌ نود ها این امکان را فراهم می‌کند تا قوانین بیت کوین را دنبال کنند)
رابط کاربری RPC (کنترل از راه دور) به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد که با برنامه راحت ارتباط برقرار کنند.
دارای رابط کاربر‌پسند است که به کاربران عادی هم اجازه می‌دهد تا برای تایید اعتبار تراکنش‌ها از این برنامه استفاده کنند.
سازگاری با سیستم‌عامل‌های مختلف همچون لینوکس، ویندوز و مکینتاش و…
دارای تمام قابلیت‌های wxWidgets
قبل از هرگونه تراکنش از کاربر تاییدیه می‌خواهد.
خروجی تراکنش‌ها به شکل فایل CSV (مقادیر جداشده با کاما)
دارای لیست تراکنش‌ها با آیکون وضعیت به‌صورت Real Time (زنده)
دارای نوار وضعیت پیشرفت تاییدیه دانلود بلاک
دارای زبان‌های مختلف همچون آلمانی، چینی و…
انتخاب رابط کاربری مختلف
استفاده از واحد‌های مختلف برای تقسیم کردن بیت کوین مانند میلی، میکرو و…

پیشنهاد سردبیر

اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد های درون متن
مشاهده همه نظرات