بلاک چین تلگرام چیست؟

0

تلگرام قصد دارد تکنولوژی بر پایه بلاک چین استارت کند برای شما در مجله ارز دیجیتال راجع به ارز تلگرامی تون توضیح میدهیم . بلاک چین تلگرام چیست و ویژگی های آن چیست را مورد بررسی قرار می دهیم.

پیشنهاد سردبیر


شبکه آزاد تلگرام از طریق عرضه‌ی اولیه کوین (ICO‌)، توانسته است تا سرمایه‌ی عظیمی را جمع‌آوری کند و به یکی از بزرگ‌ترین ICOهایی که تاکنون وجود داشته تبدیل شود. این حجم تقاضا برای خرید توکن گرام (Gram) به این دلیل است که تلگرام یک ICO معمولی نیست که کارش را تازه شروع کرده باشد، بلکه یک پلت‌فرم پیغام رسان معروف است که در سرتاسر دنیا شناخته شده است. این پیش زمینه خوب باعث شد تا در سال گذشته در جریان یک ICO، بسیاری از توکن های ارز دیجیتال تلگرام به ارزش تقریبی ۱.۷ میلیارد دلار پیش خرید شود و سرمایه هنگفتی را به تلگرام برساند.

تلگرام با ایجاد کوین درون برنامه‌ای قصد دارد تا سیستم پرداخت تلگرام را از هر دولت یا بانکی بی‌نیاز کند. چیزی که موسس و مدیر عامل تلگرام یعنی پاول دورف، همواره در تلاش بود تا آن را عملیاتی کند. بسیاری از کارشناسان معتقدند که ارزدیجیتال پیام رسان معروفی مانند تلگرام، پتانسیل رشد بسیار زیادی می‌تواند داشته باشد.

با وجود ارزهای دیجیتالی که امکان پرداخت از داخل تلگرام را داشته باشند، کاربران می‌توانند هزینه‌های ارسال پول به آن طرف مرزها را دور بزنند و پول را با حفظ فضای شخصی منتقل کنند، علاوه بر این پرداخت مبالغ پایین با کمترین کارمزد ممکن امکان پذیر است.

 

شبکه آزاد تلگرام چیست؟

در ایران هنگامی که تلگرام بطور رسمی فیلتر و از دسترس خارج شد، موضوع بلاکچین تلگرام مورد توجه قرار گرفت و تصور عمومی بر این بود که بلاکچین تلگرام، باعث می شود تا عملا بحث فیلترینگ این شبکه اجتماعی منتفی شده و دیگر فیلترینگ بر روی آن تاثیری نداشته باشد. باید گفت که این شایعات پایه و اساس علمی نداشته و اساسا فناوری بلاکچینی که در تلگرام قرار است مورد استفاده قرار گیرد، هیچ ارتباطی با موضوع فیلترینگ یا عدم فیلترینگ آن نخواهد داشت. تلگرام به دنبال استفاده از فناوری بلاکچین در زیر ساخت های مالی و ارتباطی خود می‌باشد تا بتواند حرکتی جدید به سمت اهداف خود آغاز کند.

هدف پاول دورف از راه اندازی شبکه آزاد تلگرام این است که از ۱۸۰ میلیون کاربر تلگرام به عنوان سوخت موشک برای راه اندازی یک بلاک چین جدید استفاده کند، تا پذیرش کریپتوکارنسی‌ها از سمت عموم مردم با استقبال بیشتری همراه گردد و تلگرام به خاطر محبوبیتش باعث مورد پذیرش قرار گرفتن سایر ارزهای دیجیتال شود.

بر اساس اخبار منتشر شده، توسعه دهندگان تلگرام تصمیم بر این دارند که زیرساخت‌های متمرکز و غیرمتمرکز را ترکیب کنند، چراکه یک شبکه کاملا غیرمتمرکز به اندازه ‌شبکه‌ای که تا حدی المان‌های متمرکز را هم دارد سریع نخواهد بود، به خاطر همین است که تلگرام باید بلاک چین خاص خودش را داشته باشد.

استفاده از یک پلت فرم غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین، دو مزیت اساسی دارد. هم یک اقتصاد کریپتوکارنسی کاملا توسعه یافته داخل اپلیکیشن تلگرام بوجود می‌آورد، و هم آن را از حملات و اتهامات ملت‌هایی مانند ایران در امان نگه‌ می‌دارد.

 

ویژگی های بلاک چین تلگرام

شبکه TON تلگرام ویژگی‌های مختلفی را ارائه می‌کند که در ادامه به تعدادی از این امکانات و ویژگی‌ها خواهیم پرداخت.

طراحی معماری چند بلاکچینی
ارائه شبکه همتا به همتا به صورت کامل
ذخیره سازی توزیع شده
لایه های سرویس دهی طرف سوم
ارائه پلتفرم ریز پرداختی
ارائه پروکسی های مربوط به شبکه
DHT
DNS
طراحی یک شبکه کاملا مقیاس پذیر و سریع
ایجاد نوع جدیدی از ارزهای رمزنگاری شده
ارائه بستر برای اپلیکیشن های غیر متمرکز

ارائه بستر ارتباطی سریع و غیر متمرکز برای شبکه های اجتماعی و برنامه های پیام رسانی، خصوصا تلگرام به صورت پیش‌فرض
با توجه به موارد فوق تقریبا می توان فهمید که دلیل محبوبیت زیاد شبکه بلاکچین تلگرام چیست و چرا این شبکه اینقدر شهرت پیدا کرده است.

 

بلاک چین تلگرام در چه تاریخی ارائه می‌شود؟

با وجود سر و صدای زیادی که شبکه بلاک چین تلگرام به پا کرده است، هنوز هیچ منبع موثقی تاریخ دقیقی برای معرفی آن ارائه نکرده و همین موضوع سبب شده تا گمانه زنی ها و شایعات زیادی پیرامون این موضوع ایجاد شود.

براساس آخرین نظراتی که از صفحه رسمی تلگرام پاول دورف بدست آمده است، پیش بینی می‌شود که این شبکه تا پایان سال ۲۰۲۰ به جهانیان معرفی شود. در این میان برخی از منابع خبری، تاریخ های نزدیک تری را برای رونمایی از شبکه بلاک چین تلگرام عنوان کرده اند، با این حال هنوز تاریخ دقیق ارائه این شبکه شخص نشده است و با توجه به همکاری های اخیر تلگرام با شرکت هایی نظیر وایرکارت و دیگر شرکت ها که اخیرا صورت گرفته، بنظر می رسد به زمان ارائه این شبکه در حال نزدیک شدن هستیم.

مطلب هدیه از سایت ارز دیجیتال قیمت سایت فروشگاهی

پیشنهاد سردبیر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.