معیارهایی که نشان میدهد قیمت اتریوم رو به رشد است…

0

بسیاری از تحلیل‌گران با استناد به رشد فزاینده‌ امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و تقویت شاخص‌های بنیاد شبکه اتریوم پیش‌بینی می‌کنند که قیمت اتریوم در آستانه حرکت در یک مسیر صعودی سهمی‌وار است که در این مقاله از مجله ارز دیجیتال معیارهایی که نشان دهنده رشد قیمت اتریوم هستند را بررسی می‌کنیم.

نظر کوین‌تلگراف در رابطه با اتریوم

به گزارش کوین‌تلگراف:

در حالی که قیمت اتریوم طی شبانه‌روز گذشته از سقف تاریخی خود عبور کرده و در حال خیز برداشتن برای ثبت اوج دیگری است. و شماری از ناظران بازار براین باورند که این ارز دیجیتال به‌سرعت می‌تواند از محدوده قیمتی ۱,۴۰۰ دلار عبور کند. وضعیت مثبت شاخص‌های بنیادی، این فرضیه را تقویت می‌کند که اتر ممکن است سطوح مقاومت پیشین در حوالی ۱,۴۰۰ دلار را به آرامی پشت سر بگذارد. عده‌ای از تحلیل‌گران در هم می‌گویند که رشد فزاینده این حوزه می‌تواند یکی از عوامل محرک افزایش بهای اتر باشد.

نظر اسپنسر نون در رابطه با اتریوم

اسپنسر نون (Spencer Noon) از تحلیل‌گران صندوق سرمایه‌گذاری واریانت (Variant) است. او از ۱۱ شاخص کلیدی نام برده که به‌گفته او می‌توانند نشانگر آغاز قریب‌الوقوع رشد سهمی‌وار قیمت اتریوم باشند. نون در تحلیل خود به بیش از یک میلیون آدرس یکتایی اشاره کرده که طی ۸ ماه گذشته با پروتکل‌های دیفای تعامل کرده‌اند. وی افزوده است که حجم ماهانه معاملات صرافی‌های غیرمتمرکز هم‌اکنون در نقطه اوج تاریخی خود قرار دارد و از مرز ۳۰ میلیارد دلار فراتر رفته است.

همچنین او می‌گوید که بیش از ۲۰ میلیارد دلار در پروتکل‌های وام‌دهی دیفای سپرده‌گذاری شده‌است. و این رقم، بیش از ۴.۵ میلیارد دلار در قالب وام‌های تسویه‌نشده در اختیار کاربران است. نون در ادامه اظهارت خود می‌گوید که فارغ از دیفای، اتریوم برترین شبکه بلاک‌چین از نظر میزان کارمزدهای پرداختی روزانه است که دست‌کم ۵۰ درصد بیشتر از شبکه بیت‌کوین است. همچنین به‌ گفته او شمار آدرس‌های فعال روزانه اتر طی ۱۲ ماه گذشته دو برابر شده و به سقف تاریخی ۵۵۰,۰۰۰ رسیده‌است.

علاه بر این، تقریباً ۲۰ میلیارد دلار از استیبل کوین‌های موجود در بازار طی یک سال گذشته، روی بستر شبکه اتریوم عرضه شده‌است. نون در بخش دیگری از تحلیل خود می‌گوید که هم‌اکنون بیش از ۲۵ میلیارد دلار در پروتکل‌های دیفای سپرده‌گذاری شده و ۲۱ پروتکل مالی غیرمتمرکز در حال حاضر، هر یک میزبان دست‌کم ۱۰۰ میلیون دلار از سپرده‌های کاربران هستند.

در بخشی از رشته‌توییت نون می‌خوانیم: اتریوم همچنان از نظر میزان کارمزدهای پرداخت‌شده، یکه‌تاز صنعت ارز دیجیتال است (بیش از ۷.۲۵ میلیون دلار متوسط روزانه)؛ امری که اثبات می‌کند که شبکه اتریوم ، مفیدترین شبکه جهان است.

مجموع کارمزدهای روزانه اتریوم

نون یادآور می‌شود که  علی رغم دارا بودن فاکتورهای بنیادی و مستحکم اتریوم. تعداد تراکنش‌های شبکه اتریوم با ارزش بیش از ۱۰۰ هزار دلار، هفت برابر کمتر از نقطه اوج تاریخی آن در ژانویه ۲۰۱۸ است. اتفاقی که بیش از هر چیز نشانگر آن است که هنوز سرمایه‌گذاران نهادی وارد بازار اتریوم نشده‌اند. هم‌زمان با انتشار توییت‌های نون، توکن ترمینال (Token Terminal)، پلتفرمی تحلیلی که از نسبت‌های مالی سنتی همچون قیمت به درآمد (P/E) برای سنجش بازار ارز دیجیتال استفاده می‌کند که طی توییتی با انتشار نمودار نسبت قیمت به فروش اتریوم یادآور شده که این بار با دفعات پیشین فرق دارد.

نمودار یادشده نشان می‌دهد که نسبت قیمت اتریوم به کارمزد تولیدشده توسط این شبکه به کف تاریخی خود رسیده. این اتفاق نشانگر آن است که بهای اتر نسبت به آنچه باید باشد، بسیار کمتر است. با این حال، کاربران در پاسخ به این ادعا نوشته‌اند که استفاده از معیارهایی همچون قیمت به فروش برای اتریوم چندان روا نیست و میزان فروش اتر مشتمل بر کارمزدهایی است که از سوی ماینرها جمع‌آوری شده‌است.

نون از تراکنش‌های بزرگ، هش ریت و سرمایه‌های خروجی از صرافی‌ها به‌عنوان عوامل صعودی دیگر یاد کرده‌است. پلتفرم تحلیلی مساری (Messari) نیز داده‌هایی را به‌ اشتراک گذاشته که نشان می‌دهد حجم روزانه تراکنش‌های اتریوم ۲۸ درصد بیشتر از حجم روزانه تراکنش‌های شبکه بیت کوین است.

تبلیغ : کارت ویزیت کاغذی

پیشنهاد سردبیر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.