آیا بیت کوین حمایت ۳۰ هزار دلار را حفظ خواهد کرد؟

0

سال گذشته میلادی شاهد سومین هاوینگ بیت کوین بودیم. پاداش استخراج بیت کوین در این رویداد از ۱۲.۵ بیت کوین به ازای تکمیل هر بلوک به ۶.۲۵ بیت کوین کاهش یافت. این موضوع به معنای کاهش عرضه در بازار است به طوری که میزان استخراج ماهانه بیت کوین از ۵۶۰۰۰ واحد به ۲۸۰۰۰ واحد کاهش پیدا کرده است.

از سوی دیگر در سالی که گذشت بحران ویروس کرونا را شاهد بودیم. پاندمی کرونا بسیاری از مشاغل، کسب و کارها و صنایع را در جهان مختل کرد و برخی موسسات مالی را به سمت سرمایه گذاری در طبقات امن دارایی سوق داد. بیت کوین نیز از این جهت که امکان چاپ را ندارد در نظر برخی از موسسات مالی به عنوان گزینه ای جذاب جهت سرمایه گذاری جلوه کرد و ورود موسسات مالی را به این بازار شاهد بودیم.
کسب اطلاعات بیشتر درباره صفر تا صد نحوه تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی از طریق ویدئو‌ها و مقالات آموزشی در سایت سینگال

در حال حاضر شرکت مایکرو استراتژی با داشتن ۷۰ هزار بیت کوین بیشترین سهم را در میان موسسات مالی دارد و گلکسی دیجیتال با ۱۶ هزار بیت کوین و اسکوئر جک دورسی با ۴ هزار بیت کوین دارایی در جایگاه های بعدی قرار دارند.

شهردار میامی نیز با انتشار وایت پیپر بیت کوین در وب سایت شهرداری چشم انداز آینده این شهر را برای تبدیل شدن به مرکز فناوری رمزارزی در امریکا خبر داد.

دید کلی بلند مدت در مجموع برای ارزهای دیجیتال مناسب به نظر می رسد به طوری که بانک مرکزی سنگاپور اعلام کرده است که بیت کوین و ارزهای دیجیتال این پتانسیل را دارند تا به منبع و روشی برای ذخیره دارایی ها تبدیل شوند و می توانند جایگزین طلا شوند.اما اسکات مینرد مدیر ارشد اطلاعات شرکت گوگنهایم پارتنرز در گفتگو با بلومبرگ چنین اظهار نظر کرد که حمایت موسسات مالی در حدی نیست که بتواند قیمت بیت کوین را بالای ۳۰ هزار دلار نگه دارد.

اما در نمودار قیمت بیت کوین چه می گذرد؟

بیت کوین در طول هفته گذشته دو بار به محدوده حمایتی ۲۹ هزار دلار رسیده و این موضوع اهمیت این سطح حمایتی را از منظر پرایش اکشنی کاهش می دهد چرا که برخی از اردرهای موجود در این سطح جمع شده اند. با توجه به اینکه قیمت پایین تر از کومو قرار دارد و کراس تنکنسن و کیجونسن به سمت پایین را شاهد هستیم، از دست دادن حمایت فعلی، ریزش قیمت تا ۲۶۰۰۰ دلار را در پی خواهد داشت.

اما واگرایی موجود در rsi نشانه مثبتی در بازار است و تا زمانی که قیمت حمایت ۲۹ هزار دلار را از دست نداده است کماکان می توان به آینده رشد قیمت امیدوار بود.در صورت حمایت خریداران از سطح فعلی مقاومت کومو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود که تثبیت قیمت بالای آن می تواند تارگتهای ۳۶ هزار دلار و ۴۱ هزار دلار را فعال سازد.

پیشنهاد سردبیر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.