استخراج بیت کوین با کامپیوتر چقدر طول میکشد؟

0

استخراج بیت کوین فرایندی است که در آن کامپیوترهای قدرتمند برای کشف یک بلاک بیت کوین و دریافت پاداش با هم رقابت می کنند حال استخراج بیت کوین با کامپیوتر چقدر طول میکشد برای پاسخ به این سوال با مجله ارز دیجیتال همراه شوید .

آیا می‌‌دانید شبکه بیت کوین، توسط یک وب غیرمتمرکز که برای استخراج بیت کوین از درخواست‌های محاسباتی خود برای تأیید بلوک‌ها و جبران خدمات آنها استفاده می‌‌کند، اداره و نگهداری می‌‌شود؟ آیا تاکنون به این فکر کرده‌اید که مدت زمان استخراج یک بیت کوین چقدر است؟

در سال ۲۰۱۷، استخراج رمزارز به عنوان منبع بالقوه درآمد، محبوبیت خود را به دست آورد. اما استخراج بیت کوین در سال ۲۰۱۹ بیش از حد رقابتی شده است، و سرمایه‌گذاران جدید در این فضای بازار، فرصت را از دست داده‌اند. آیا بیت کوین هنوز هم یک سرمایه‌گذاری خوب است؟ آیا ارزش استخراج دارد؟ و قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ چه می‌‌تواند باشد؟

استخراج بیت کوین با کامپیوتر چقدر طول میکشد؟

در سال ۲۰۱۱، استخراج بیت کوین دشوار بود، یک کامپیوتر معمولی فقط مجاز به استخراج یک BTC در روز بود. اما، درحال حاضر می‌‌توانید از تراشه‌های ASIC که بطور خاص سخت افزار بیت کوین طراحی شده‌اند، برای استخراج BTC استفاده کنید.

استخراج بیت کوین، فعالیتی برای اعتبار سنجی معادلاتی است که در هر blockchain انجام می­­‌شود.

این امر برای هر معامله‌ای قانونی است، و پس از آن معادلات را به صورت علنی و آشکارا در شبکه‌ای یکسان و نظیر به نظیر(peer to peer)، به اشتراک گذاشته، تا همه بتوانند آن را ببینند.

استخراج کننده‌های بیت کوین، افرادی هستند که مسئولیت تأیید و اعتبار هر معامله را قبل از افزودن آن به یک بلوک برای ایجاد یک blockchain بر عهده دارند.

وقتی یک ماینر بلاکی را در blockchain تکمیل می‌‌کند، پاداشی را که بیشتر از نوع بیت کوینی است دریافت می­‌کند. هرچه معادلات ریاضی بیشتری حل کنید، پاداش بهتری را دریافت خواهید کرد.

 

برای استخراج بیت کوین نیازی نیست که شما مهندس برنامه نویس یا ارزگذار باشید.

ابتدا، بهتر است بدانید هش‌ریت بیت کوین چیست. هش شبیه رمزنگاری riddle که ماینر Crypto نیاز به ترجمه و decode کردن آن داشته و سرعت تخمین هش ریت برابر سرعتی است که یک ماشین خاص فعالیت کرده و معادلات ریاضی را حل می­‌کند.

فضای ماینیگ رمزارز (crypto mining) به طور فزاینده‌ای پایان‌پذیرتر از mind-boggling است و برای محاسباتی با توان بالاتر در ماینیگ استفاده می‌‌شود. هر چه سطح معدن بالاتر باشد، دسترسی به مزایای آن نیز مشکل‌تر خواهد بود، زیرا سرعت تجهیزات بسیار زیاد است. استخراج بیت کوین بسیار متمرکز است و شما باید قبل از سرمایه‌گذاری روی سخت افزار تحقیقات قابل قبولی را انجام دهید. پیش از این، برای همه امکان پذیر بود که از پردازنده خود برای استخراج بیت کوین استفاده کنند. اما بخاطر ماهیت چند جانبه ماینینگ، این استراتژی دیگر عملی نیست و باید یک کامپیوتر را به صورت منحصر به فرد که هدف اصلی آن استخراج بیت کوین است، خرید.

در ژوئن سال ۲۰۱۸، نرخ هش بیت کوین در ۲ هفته ۵*۱۰۱۸ افزایش یافته است. برای دستیابی به چنین نقطه عطفی بیش از ۸ سال برای کل شبکه زمان برده است.

هر زمان که یک افزایش ناگهانی در استخراج بیت کوین به وجود بیاید، در واقع به این معنا نیست که تعداد زیادی در این اکوسیستم سرمایه‌گذاری کرده و یک رقابت مهم‌تر را ایجاد کرده‌اند، این نشان می‌‌دهد که تراشه‌های ASIC از لحاظ فنی پیشرفت بیشتری پیدا کرده‌اند. در دوران انتقال از CPU ماینینگ به GPU ماینینگ نیز همین اتفاق افتاد. امروز بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده با کیفیت GPU وجود دارد. به عنوان مثال، Bitmain یکی از بزرگترین تولید کنندگان ASIC، به طور قطعی حق انحصار خود را ایجاد کرده است. در اینجا بهترین تولید کنندگان سخت افزار استخراج بیت کوین آورده شده است:

Bitmain
Halong
Avalon
Pangolin

مطلب هدیه مجله ارز دیجیتال: لاستیک کامفورزر

سرعت ماینینگ

بیت کوین تقریباً هر ۱۰ دقیقه استخراج می‌‌شود. باید با مشارکت یک سخت افزار با هش‌ریت بالا در شبکه، بخشی از پاداش بلوک را بدست آورد. در حال حاضر، پاداش استخراج یک بلوک BTC12.5 تعیین شده است. بنابراین، ۱۰ دقیقه یک میانگین بازه زمانی مناسب برای استخراج یک بلوک واحد است.

در صورتی که نیاز به کسب بیت کوین‌های اخیراً ساخته شده دارید، باید بدانید که چه کسری از کل توان محاسباتی سیستم در اختیار شماست.

با در نظر گرفتن اینکه چه مدت زمانی طول می‌کشد تا یک بلوک بیت کوین به تنهایی و بدون کمک از تراشه‌های قدرتمند ASIC استخراج شود، این امر ممکن نیست. در واقع می‌توان استخراج را برای ده‌ها سال ادامه داد بدون اینکه حتی یک بلوک استخراج شود. علاوه بر اینکه این روش هیچ وقت به صرفه نیست. استخراج با استفاده از GPU بسیار گران است، مگر اینکه مزرعه بزرگی با وسایل سخت افزاری ماینینگ زیادی را اداره کنید.

اگر می‌خواهید روش درستی را برای استخراج داشته باشید باید به یک استخر استخراج بیت کوین بپیوندید تا در انتخاب‌های خود به طور پیوسته کمک بگیرید، در این صورت تنها کاری که باید انجام دهید، تقسیم پاداش حل معادلات پیچیده ریاضی با سایر اعضای گروه است.

در یک استخر ماینینگ، برای بدست آوردن ۱ بیت کوین باید حداقل ۴٪ از توان پردازش تجمعی را برای یک بلوک اختصاص دهید. با این حال، مدت زمان دقیقی برای ماینینگ در استخر وجود ندارد. این بستگی به نوع استخر شما و اینکه از چه تجهیزاتی استفاده می‌‌کنید دارد. در اینجا لیستی از برخی از استخرهای بزرگ استخراج بیت کوین آورده شده است:

استخراج بیت کوین با کامپیوتر چقدر طول میکشد؟

 

Antpool

Antpool یک استخر استخراج محبوب است که توسط Bitmain Technologies، بزرگترین تولید کننده سخت افزار استخراج بیت کوین در جهان، به وجود آمده است.

پیوستن به Antpool رایگان و ساده است. بدون آستانه پرداخت در ساعت ۱۰ صبح به وقت گرینویچ پول پرداخت می‌‌شود.

 

BTC.com

BTC.com در سپتامبر ۲۰۱۶ راه‌اندازی شد. BTC.com قبلاً Blocktrail نام داشت که سرانجام در ژوئیه ۲۰۱۶ توسط Bitmain خریداری و دوباره معرفی شد.

BTC.com همچنین از ابزارهای مختلفی مانند عامل BTC Smart، برنامه استخر BTC.com و BTC Tool استفاده می‌‌کند.

BTC.com به عنوان هزینه استخراج، ۱.۵ درصد به ازای هر سهم می­‌گیرد یا به خودش اختصاص می‌‌دهد، که از طریق روش پرداخت به ازای هر سهم پرداخت می‌‌شود که این هزینه را با ماینرها تقسیم می‌‌کند.

 

Slush

استخر Slush توسط آزمایشگاه‌های Satoshi اداره می‌‌شود و در جمهوری چک مستقر است. Slush اولین استخر ماینینگ بود و در حدود ۱۱% کل بیت کوین‌ها را استخراج کرده است.

در اینجا، مشارکت کاربر در قدرت استخراج استخر از نظر امتیاز دهی به هش قابل تعیین است و پاداش آنها را مطابق فرمول زیر مشخص می‌‌کند:

پاداش = ارزش بلوک * (۱- هزینه استخر) * (امتیاز هش امتیاز / امتیاز هش امتیاز دهی به استخر)
Slush Pool مبلغ ۲٪ از پرداختی را که می‌‌دهد، پرداخت می‌‌کند.

مطلب هدیه مجله ارز دیجیتال: لیبل مواد شیمیایی

BW

BW.com اولین انجمن استخراج PoS و مبادله دارایی دیجیتالی است که در استخر استخراج بنا شده است. همانطور که توسط آنها توضیح داده شده، در BW، B مخففBit”، “Blockchain” و “Bitcoin” است و W مخفف “World” و “ثروت” است. این استخر در چین مستقر است.

BW برای بیت کوین‌های استخراج شده ۲-۳٪ هزینه پرداخت می‌‌کند.

 

F2 Pool

F2 Pool دومین استخر استخراج بیت کوین است که ۲۵٪ نرخ هش شبکه را دارد.

برای بیت کوین‌ها آنها ۲.۵٪ هزینه را پرداخت می‌‌کنند و آستانه ۰.۰۰۵ را قبل از پرداخت دارند.

علاوه بر این، مشتریان این گزینه را دارند که در استخراج انفرادی مشارکت کنند، اما این امر به سخت افزار استخراجی درجه یک نیاز دارد. به عنوان مثال، Antminer S9 برای شما ۲۱۰۰ دلار پس‌انداز می‌‌کند.

 

مدت زمان استخراج یک بیت کوین

واضح است، اگر درباره مدت زمان استخراج یک بیت کوین صحبت کنیم، هیچ روش فنی برای پیش‌بینی دقیق آن وجود ندارد. با توجه به ماهیت رقابتی استخراج بیت کوین، گفتن این واقعیت که چقدر این زمان طول می‌‌کشد، بسیار سخت است.

مدت زمان استخراج یک بیت کوین، موضوع مورد بحث منابع محاسباتی ماینرها برای مقایسه در این رقابت است. اگر استخراج کنندگان بیت کوین تجهیزات ماینینگ قدرتمند زیادی را در دسترس داشته باشند، در این مرحله می‌‌توانند یک بلوک جدید را اضافه کنند. حدود ۱۰ دقیقه طول می‌‌کشد تا یک بلوک جدید اضافه شود. بنابراین هیچ کمبود فرصتی برای این خوش شانسی وجود ندارد.

 

هزینه استخراج یک بیت کوین

اکنون که ما می‌‌دانیم استخراج ۱ بیت کوین چقدر طول می‌‌کشد، بیایید بررسی کنیم که هزینه آن چقدر است. قیمت استخراج بیت کوین به دلیل نرخ برق متفاوت، از کشور به کشور دیگر متفاوت است. بیایید مثال بزنیم. استخراج ۱ بیت کوین در ونزوئلا ۵۳۱ دلار به شما بازپرداخت می‌‌کند در حالی که در کره جنوبی، یک BTC تنها بیش از ۲۶۰۰۰ دلار هزینه دارد. این در حالی است که در آمریکا متوسط قیمت استخراج بیت کوین از ۴۰۰۰ دلار تا ۶۰۰۰ دلار متغیر است.

 

استخراج ابری بیت کوین در مقابل استخراج سخت افزاری بیت کوین

سخت افزار استخراج بیت کوین معمولا نیاز به تعهد مالی قابل توجهی از سمت استخراج کنندگان دارد و هزینه‌های مربوط به استخراج ابری به راحتی قابل محاسبه است. تعداد زیادی از انجمن‌ها وجود دارد که می‌توان به صورت ماهانه در آنها عضو شده و ارز دیجیتال مورد نظر خود را استخراج نمود. برای مثال سایت‌های Genesis Mining و HashFlare دارای بالاترین سرعت نرخ هش در حال استفاده هستند.

بعلاوه محاسبه زمان تقریبی شکست مبلغ سرمایه‌گذاری شده سخت افزار استخراج بیت کوین یا استخراج ابری بیت کوین، ضروری است. برای اکثر استخراج کنندگان، پیش بینی سودآوری در طی ۳-۴ ماه چالش برانگیز است. با این حال، ۱۰ تا ۱۵ ماه زمان صرف استخراج لازم است تا شما به سود برسید، زیرا این امر به عواملی مانند قیمت ارز رمز نگاری شده، هزینه برق و تجهیزات ماینینگ مورد استفاده شما بستگی دارد. در واقع، استخراج ابری سودآور نیست. به عنوان مثال، سایت HashFlare Scrypt و الگوریتم SHA-256، از تاریخ ۳۰ می ۲۰۱۸، به ترتیب ۳.۸۲۸ و ۳.۹۸۳ روز طول می‌کشند تا به طور جداگانه به ROI در بیت کوین برسند. بعضی اوقات، موارد مربوط به اشتراک در استخراج ابری وجود دارد که در آن، پرداخت ماهانه حتی در بازار نزولی، دلهره‌آور خواهد بود.

 

نتیجه گیری

به رغم این حقیقت که هیچ دستورالعمل‌ ثابتی در مورد زمانی که برای استخراج یک بیت کوین طول می‌کشد وجود ندارد، شانس شما در ارتباط مستقیم با قدرت هشی که استخر ماینینگ انتخاب‌شده شما تولید می‌کند، افزایش خواهد یافت. علاوه بر این، نوع سخت‌افزار ماینینگی که شما استفاده می‌کنید نیز نقش حیاتی در مدت‌زمان استخراج بیت کوین ایفا می‌کند.

مطلب هدیه مجله ارز دیجیتال: pars movie

پیشنهاد سردبیر

اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد های درون متن
مشاهده همه نظرات