استخراج تتر

0

Tether یک سکه قابل استخراج نیست زیرا کاملاً خلاف مفهوم اصلی آن است.تتر با مقدار واقعی ارز مرتبط است و به همین دلیل است که به هیچ وجه امکان استخراج آن وجود ندارد در ادامه مجله ارز دیجیتال ارز تتر را با هم بررسی میکنیم .

پیشنهاد سردبیر

سیاکوین چیست؟

ایاس چیست؟

ترون چیست؟

مونرو چیست؟

پروژۀ تتر (Tether) در نوامبر ۲۰۱۵ تأسیس شد. تتر دارای دو توکنِ دلار تتر (USDT) و یورو تتر (EURT) است که به عنوان نظایر دلار و یورو در دنیای بلاکچین ساخته شده‌اند. تتر یک استیبل کوین یا رمزارز باثبات است. توکن USDT کاربرد بسیار بیشتری نسبت به توکن EURT دارد. قیمت تتر (USDT) تقریباً همواره ۱ دلار آمریکا است. تتر با نماد اختصاری USDT، بی تردید در حال حاضر بهترین و پرطرفدارترین استیبل کوین جهان است که در معاملات روزانه و در صرافی‌ها بیشترین استفاده را دارد و همواره در ردیف ۵ رمزارز برتر از لحاظ حجم معاملات قرار دارد.

 

مزایا و معایب تتر

قابلیت مهم تتر (Tether)، استفاده از آن به عنوان یورو و دلار دیجیتال است. در حقیقت تتر جایگزینی برای یورو و دلار کاغذی است. از این رو، در مبادلات جهانی بسیار قابل استفاده است.

حجم مبادلات انواع تتر هر روز در حال افزایش است. تتـر که در رده‌بندی بازار رمزارزها در ابتدای سال ۲۰۱۶ در جایگاه ۳۰ قرار داشت، در سال ۲۰۱۷ خود را به رده ۲۵ رساند. این روند رو به رشد باز هم ادامه پیدا کرد و در سال ۲۰۱۹، تتر به جایگاه ۸ رسید. با تداوم استقبال شدید از مبادلات تتری در بازار، این رمزارز پایدار در سال ۲۰۲۰ با پشت سر گذاشتن ریپل، در جایگاه سوم رده‌بندی رمزارزها، پس از بیت کوین و اتریوم قرار گرفته است. البته با افزایش قیمت ریپل رقابت بین ریپل و تتر برای کسب جایگاه سوم بسیار شدیدتر شد و در مواقعی ریپل سومین رمزارز برتر از نظر ارزش بازار و حجم معاملات شده است.

طبق گزارش وال استریت ژورنال، ۸۰٪ از کل معاملات بیت کوین از طریق Tether انجام می‌شود و این استیبل کوین منبع اصلی نقدینگی برای بازار رمزارزها است.

 

چگونه تتر استخراج کنیم؟

سه راه اصلی برای به دست آوردن اکثر ارزهای دیجیتال وجود دارد: خرید آنها از صرافی‌ها، پذیرش آنها در ازای کالا و خدمات، و در نهایت استخراج یک رمزارز جدید. استخراج در واقع فرآیند اضافه کردن سوابق تراکنش‌ها به دفترکل عمومی، موسوم به «بلاک چین» است که با استفاده از قدرت پردازش سخت افزارها انجام می‌شود. علت نام‌گذاری بلاک چین این است که زنجیره‌ای از بلاک‌ها است؛ بلاک‌هایی که لیست تراکنش‌های انجام‌شده در یک بازه زمانی مشخص هستند. این کار توسط الگوریتم «گواه اثبات کار» انجام می‌شود.

اما همه رمزارزها با گواه اثبات کار استخراج نمی‌شوند و ایجاد رمزارز جدید از طریق گواه اثبات سهام انجام می‌گردد. الگوریتم گواه اثبات سهام (PoS) در اصل به عنوان جایگزینی برای گواه اثبات کار (PoW) مطرح شده است که در شبکه بیت‌ کوین و بسیاری از رمزارزها استفاده می‌شود.

اکنون این سؤال پیش می‌آید که استخراج تتر به چه شکلی انجام می‌شود؟ باید گفت که ایجاد توکن‌های جدید و استخراج تتر روندی متفاوت نسبت به استخراج بسیاری از رمزارزها دارد.

به ازای هر واحد تتری که تولید می‌شود، ۱ دلار آمریکا در ذخایر بانکی نگهداری شده است که به عنوان پشتوانه این ارز دیجیتال عمل می‌کند. یعنی اگر ۱۰۰ واحد USDT به بازار عرضه شده باشد، باید ۱۰۰ دلار در خزانه بانک نگهداری شود تا ارزش تتر همواره برابر ۱ دلار بماند.
روند تولید و استخراج تتر توسط مؤسسات حسابرسی مختلفی بررسی می‌شود تا از انتشار تتر بدون پشتوانه جلوگیری کنند. البته در خصوص این موضوع در بین جامعه رمزارزها شک و تردید وجود دارد و برخی این ارز دیجیتال را به عدم داشتن پشتوانه کافی متهم می‌کنند.

بنابراین بر خلاف بیشتر ارزهای دیجیتال، عرضه تتر محدود نیست، بلکه نسبت به تقاضای بازار، واحدهای USDT جدید تولید و عرضه می‌شود. از این رو، استخراج تتر امکان‌پذیر نمی‌شود.

 

سخن پایانی

بهترین کار برای خرید تتر، مراجعه به یک سایت صرافی ارز دیجیتال است. کاربران ساکن ایران برای خرید USDT می‌توانند از یک صرافی آنلاین استفاده کنند و تتر را مستقیم خریداری نمایند. اگر می‌خواهید تتر خریداری کنید یا تترهای خود را به یک کیف پول دیجیتالی انتقال دهید، اول باید بدانید که از کدام‌یک از نسخه‌های تتر استفاده می‌کنید؛ زیرا هیچ کدام از انواع آدرس تتر با هم یکسان نیستند و نمی‌توانید آنها را به آدرس‌های یکدیگر ارسال کنید. مثلاً اگر می‌خواهید با استفاده پلتفرم ترون تترهای خود را از یک صرافی به کیف پول‌تان بفرستید، باید حتماً آنها را به آدرسی در کیف پول خود که مربوط به توکن‌های تتر TRC20 است ارسال کنید.

مرتبط : طراحی سایت فروشگاهی در اصفهان

پیشنهاد سردبیر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.