مرور رده

آموزش بلاکچین

آموزش بلاکچین یکی از پایه ای ترین موارد در ارز دیجیتال به حساب می آید که باید به آن توجه ویژه ای کرد. در این صفحه آموزش بلاکچین را به صورت کامل یاد میگرید. بلاکچین اساسا دفتر معاملات دیجیتالی است که در کل شبکه سیستم‌‌های رایانه‌ای موجود در بلاکچین تکثیر و توزیع ‌می‌شود. سیستمی ‌برای ضبط اطلاعات است به گونه‌ای که تغییر، هک یا تقلب در سیستم را دشوار یا غیرممکن ‌می‌کند.

فناوری بلاکچین، ساختاری است که سوابق معاملاتی را که به عنوان بلوک نیز شناخته ‌می‌شود‌، در چندین پایگاه داده معروف به “زنجیره”، در شبکه متصل شده از طریق گره‌‌های نظیر به نظیر‌، ذخیره ‌می‌کند. به طور معمول‌، از این حافظه به عنوان “دفتر دیجیتال” یاد ‌می‌شود.

هر معامله در این دفتر با امضای دیجیتالی مالک مجاز است‌، که معامله را تأیید و از دستکاری آن محافظت ‌می‌کند. از این رو‌، اطلاعات دفتر کل دیجیتال از امنیت بالایی برخوردار است. به عبارت ساده‌تر‌، دفتر دیجیتال مانند صفحه گسترده Google است که بین رایانه‌‌های بیشماری در شبکه به اشتراک گذاشته شده است و در آن سوابق معاملات براساس خریدهای واقعی ذخیره ‌می‌شود. نکته جذاب این است که هر کسی ‌می‌تواند داده‌‌ها را ببیند‌، اما نمی‌تواند آنها را خراب کند. ما در این صفحه آموزش های تخصصی آنرا قرار میدهیم.

سگویت چیست؟

سگویت (SegWit) که کوتاه‌شده‌ی عبارت Segregated Witness است، در واقع یک طرح بهبود بیت‌کوین است که در راستای رفع…

وب مانی چیست؟

اگر بخواهید درآمد دلاری داشته باشید، هزینه کالا و خدمات در وب‌سایت‌های خارجی را پرداخت کنید، حساب خارجی خود را شارژ…